Wypompowywanie paliwa

Na źle zatankowanym paliwie nie odpalaj silnika!

Teoretycznie rzecz biorąc, wlewy na benzynę i diesla różnią się od siebie średnicą. Różnią się również kolorystycznie węże na stacji benzynowej a ich końcówki są czarne do diesla a zielone do benzyny. Jednak zdarza się omyłkowo nalać złego paliwa, do diesla wlać benzynę, do benzyny diesla. Konsekwencje źle zatankowanego paliwa są poważne, uniemożliwiają dalszą podróż. Samochody wyposażone w dieslowskie układy typu Common Rail lub pompowtryskiwaczy podczas jazdy na benzynie błyskawicznie uszkodzą sobie pompę wtryskową.

Zasada jest więc taka: na źle zatankowanym paliwie nie odpalaj silnika! Tu trzeba wypompować paliwo!

Dzwoń na całodobowy numer alarmowy „Wojan Ratuj”

Najlepszym wyjściem jest wypompowanie zawartości zbiornika oraz wymiana filtra paliwowego. Kto może to zrobić? Samodzielne próby mogą być ryzykowne i okazać droższe niż opróżnienie zbiornika przez fachowca. Uszkodzenia czujnika poziomu paliwa, pampy paliwa należą do częstych napraw, przeprowadzanych w naszym warsztacie, właśnie po próbach samodzielnego wypompowania paliwa.

Wypompowanie paliwa może być usługą rozliczoną w ramach usługi assistance. Wypompowywanie paliwa powinno być wykonane w warsztacie, do którego pojazd powinien zostać odholowany.

Bojan Ratuj” to fachowcy i sprzęt, dzięki któremu wypompujemy paliwo z twojego samochodu.